Popüler Metaverse Coini Milyonlarca Dolarlık Yatırım Aldı: Fiyat Sıçradı!

Popüler metaverse coini The Sandbox 20 milyon dolarlık yatırım aldığını duyurdu. Bu gelişmenin ardından projenin yerel tokeni SAND yükselişe geçti. Sandbox, sermayeyi özellikleri geliştirmek ve mobil cihazlar için merkezi olmayan bir metaverse geliştirmek için kullanacak.

The Sandbox 20 milyon dolarlık yatırım aldı, SAND fiyatı sıçradı!

Metaverse coini The Sandbox, 1 milyar dolar değerleme üzerinden 20 milyon dolar topladı. Halihazırda proje, kullanıcıların oluşturduğu çok oyunculu oyun platformunu geliştirmeye çalışıyor. Kingsway Capital ve Animoca Brands, LG Tech Ventures ve True Global Ventures’ın da yatırım yaptığı finansman turuna liderlik etti.

The Sandbox, 2022 yılında 4 milyar dolar değerleme üzerinden 400 milyon dolar toplamayı hedefliyordu. Bununla birlikte, son verilere göre piyasa değeri şu anda 1,1 milyar dolar. Haberin ardından The Sandbox’ın yerel tokenı SAND fiyatı yükselişe geçti. Bu bağlamda fonlama turunun açıklanmasının metaverse coini ilk etapta %4,5 yükseldi. Bununla birlikte token daha sonra irtifa kaybetmeye başladı. Yazı sırasında SAND, günlük bazda %2,09 artışla 0,4795 dolardan işlem görüyordu.

SAND günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Popüler metaverse coini yeniliklere ve güncellemelere devam ediyor

The Sandbox, sermayenin bir kısmını mobil cihazlar için merkezi olmayan bir metaverse geliştirmek için kullanacak. Bu metaverse’ü 2025 yılında piyasaya sürülmeyi planlıyor. Metaverse coini ayrıca Game Maker ve 3D editör araçlarını da güncelleyecek. Animoca Brands‘in kurucu ortağı Yat Siu, yatırım hakkında şu açıklamayı yaptı:

McKinsey 2030 yılına kadar metaverse’in küresel ekonomiye 5 trilyon dolar ekleyebileceğini tahmin ediyor. Bugün Minecraft ve Roblox gibi oyunlar dünyanın en popüler oyunlarından bazıları, ancak kullanıcılarına dijital mülkiyet hakları sağlamıyorlar. The Sandbox, dijital mülkiyet çağında UGC oyunlarının evrimini temsil ediyor.

Sandbox’ta kripto cüzdanlarına bağlı 5.7 milyon kullanıcı hesabı var. Ayrıca, 2023 Kasım’tan Alpha sürümünün yayına girmesinden bu yana 1.000’den fazla kullanıcı tarafından oluşturulan deneyim yaratıldı.

The Sandbox (SAND): Web3 metaverse oyun alanı

Adından da anlaşılacağı gibi, The Sandbox içinde oyun oynanabilecek bir yer. Ağırlıklı olarak oyun oynamaya odaklanan The Sandbox, oyuncuların dijital içeriklerini oluşturabilecekleri ve diğer oyunculara para kazandırabilecekleri bir ortam. Oyun 90 milyar dolarlık bir endüstri olduğu için bu harika bir fikir. İnternetin ortaya çıkışından bu yana, özelleştirme kazançlı bir çaba oldu. The Sandbox bunu kullanıcılarının büyük kazancı için kullandı. Ayrıca, bu süreçte SAND fiyatında kayda değer bir artış sağladı.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere The Sandbox da Decentraland’ın izinden giderek 2021 yılında zirve yaptı. Ancak, daha yeni teknolojilerin ışığında düşüşe geçti. The Sandbox’ın artık eskisi kadar popüler olmaması, bir kavram olarak metaverse’in öldüğü anlamına gelmiyor. Bazı uzmanlara göre, metaverse’de her zamankinden daha fazla hayat var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir